yandex Gedik Ebam Motorsport Avrupada - Ralli Magazin - Güncel Ralli Haberleri

Gedik Ebam Motorsport Avrupada

İzmirli ekip Gedik Ebam Motorsport, 2017 sezonunda Avrupa pistlerinde mücadele edecek. İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek 5 yarıştan oluşan 3H Endurance Champions Cup’ta mücadele etmeye hazırlanan takım, 3’er saatlik bu yarışlarda Ahmet Mutlubaş, Yağız Gedik ve Ayhan Germirli ile BMW Z4 GT3 direksiyonunda pistlerde olacak.


2016 yılında kurulan ekip, geçen sezon Türkiye Pist Şampiyonası’nda elde ettiği başarılı sonuçlar ile adından söz ettirmiş ve 3H Endurance Champions Cup son yarışında start alarak ilk uluslararası tecrübesini elde etmişti.

Gedik Ebam Motorsport direktörü Ahmet Mutlubaş, “Her ne kadar yeni bir takım olsak da, İzmirli sporculardan oluşan bir ekip olarak ülkemizi yurt dışında temsil etme şansı yakaladığımız için çok mutlu ve heyecanlıyız. Elimizden gelenin en iyisini yapmak, ülkemizi ve sponsorlarımızı en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Sezon öncesi testlerini 20 Mart Pazartesi günü İzmir pistinde tamamlayan ekip sezonun ilk yarışı için 6-8 Nisan tarihleri arasında İtalya’nın ünlü Mugello pistinde olacak.

Hiç yorum yok: