yandex Rallinin Şampiyonları Çorum'da Belli Olacak! - Ralli Magazin - Güncel Ralli Haberleri

Rallinin Şampiyonları Çorum'da Belli Olacak!

2016 Türkiye Ralli Şampiyonasının yedinci ve son yarışı olan 43. Hitit Rallisi, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 28-29 Ekim tarihlerinde Çorum’da gerçekleştirilecek.


Geçtiğimiz yıl Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü‘nün desteğiyle TOSFED Ralli Kupası kapsamında düzenlenen Hitit Rallisi, bu yıl Çorum Belediyesi katkılarıyla ulusal şampiyona finali olarak gerçekleştiriliyor.

Seyirci Etabı


28 Ekim Cuma günü saat 15.30’da Kültürpark’tan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler Çorum Ticaret Sanayi Odası Fuar Kompleksi içerisinde oluşturulan seyirci özel etabını geçecekler. Çorum Belediyesi adıyla geçilecek olan bu etabın ardından saat 16.50’dan itibaren rallinin ilk günü tamamlanmış olacak.

Ücretsiz Servisler ve İkramlar


İkinci gün heyecan, saat 08:30’dan itibaren Çorum Barajı bölgesinde yer alan Ahmediye ve Gemed etaplarında devam edecek. Bu iki özel etabın Şehit Erol Olçak ve Cem Celal Işık isimleri ile üçer kez kez geçilmesinin ardından saat 15:30’da Redbull.com Power Stage (avantaj etabı) etabı ile yarış sona erecek. Cumartesi saat 14:00 ve 15:00'de Çorum Saat Kulesi önünden ücretsiz servisler ile Red Bull Power Stage’e seyirci transferi ve izleyenlere yiyecek içecek ikramı yapılacak.

Toplam uzunluğu 157 km., özel etap toplamı ise 71 km. olan 43.Hitit Rallisi, saat 15:55’ten itibaren Çorum Belediyesi önündeki finiş podyumunda tamamlanacak.

TOSFED

Hiç yorum yok: