yandex Dünya Ralli Şampiyonası yeniden Türkiye de! - Ralli Magazin - Güncel Ralli Haberleri

Dünya Ralli Şampiyonası yeniden Türkiye de!

Dünya Ralli Şampiyonası, 7 yıl sonra yeniden Türkiye’ye geliyor. Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, imzayı hafta sonu Barcelona da attıRalli dünyasının yıldızları, 7 yıl aradan sonra yeniden Türkiye’de boy gösterecek. Hafta sonu Barcelona da FIA yetkilileri ile görüşen Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, Türkiye Rallisini 2017 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) takvimine dahil edecek protokolü imzaladı.

Böylece en son 2010’da İstanbul’da düzenlenen WRC’nin, 7 yıl sonra Türkiye’ye geri dönmesinin önünde engel kalmadı. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), geçen ay bir kısmını açıkladığı 2017 WRC taslak takviminde ilk 7 yarışa yer vermiş, geri kalan muhtemel 6-7 yarış arasında Polonya ve Çin ile birlikte Türkiye’yi de saymıştı.

Yeni takvim son halini, 30 Kasım'daki Dünya Motorsporları Konseyinde alacak. WRC macerası 2003 yılında başlayan Türkiye, dördü üst üste olmak üzere 2010 a kadar toplam 6 kez WRC takviminin bir ayağına ev sahipliği yapmıştı. Yarış etapları Antalya ve Kemer civarında yapılırken, 2010 da ki son yarış İstanbul’da organize edilmişti.

SÖZLEŞME İKİ YILLIK
TOSFED’in iki yıllık sözleşmeye imza attığı ve bu kez rallilerin eylül ayı içinde, Muğla ve civarında yapılmasının planlandığı öğrenildi. Böylece sezon başından bu yana WRC’yi yeniden getirmek için girişimlerde bulunan TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, darbe girişimi sonrası ortaya çıkan zorluklara rağmen amacına ulaştı.

Türkiye Rallisi'nin WRC takvimine girişine ilişkin resmi imza töreninin ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katılımıyla Türkiye’de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Kaynak: HABERTÜRK

Hiç yorum yok: